قالیشویی در سید خندان

قالیشویی در سید خندان

سید خندان نام چهار راهی در تهران است.

پل سید خندان مرز میان منطقه ۷ و منطقه ۳ شهرداری تهران بر روی این چهار راه واقع شده‌است.

نام این چهار راه برگرفته از فردی معتبر و معروف در آن منطقه به اسم سید جعفر شاه صاحب مشهور به سید خندان است که از افراد بزرگ تهران بوده‌است.

به رسم آن روزگار که بزرگان محله‌های تهران مکانی برای گردهمایی داشتند، سید جعفر نیز دارای قهوه خانه ای برای مسافران و اهل تهران واقع در چهارراه سید خندان کنونی بوده‌ است.

وی این مکان را زمانی بنا نمود که در اطراف آن چیزی ساخته نشده بود و موجب آبادانی آن منطقه گشت.

روزانه تعداد زیادی از مسافران خسته و اهالی تهران میهمان این مرد مهربان بودند.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در قلهک

قالیشویی در سید خندان

شستشوی فرش و قالی با دستگاه تمام مکانیزه یکی از مواردی است که به قالیشویی در سید خندان اعتبار می‌بخشد. زیرا وجود امکانات کامل و بهره‌مندی از بروزترین تکنولوژی‌های مدرن نشان از کیفیت کار یک قالیشویی معتبر است.

روش‌های مختلفی برای شستشوی انواع فرش و قالی وجود دارد که در حال حاضر استفاده از دستگاه‌های مکانیزه اتومات و نیمه مکانیزه تأثیر بیشتری در تمیزی فرش‌ها دارد.

دستگاه‌های تمام مکانیزه برای شستشوی فرش که در قالیشویی گل ابریشم مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، با داشتن سنسورهای حساس، برس‌های مخصوص شستشو را بر حسب ضخامت فرش تنظیم خواهند کرد که این امر باعث می‌شود تا به خوبی این برس‌ها در بین تار و پود فرش نفوذ کرده و همه آلودگی ها را خارج نمایند.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در زعفرانیه

قالیشویی در سیدخندان

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709

قالیشویی در سید خندان

شستشوی فرش با دستگاه مکانیزه قالیشویی در سید خندان

در صنعت قالیشویی دستگاه‌های تمام مکانیزه‌ای تولید شده ‌اند که قادر هستند تمامی عملیات شستشو را بدون کمترین دخالت نیروی انسان به طور کامل انجام دهند.

وجود دستگاه‌های تمام مکانیزه در یک قالیشویی نشان دهنده اعتبار بالای آن مرکز می‌باشد، چرا که خرید این دستگاه و دسترسی به تکنولوژی آن به راحتی امکان پذیر نیست. از این رو می‌توان از آن به عنوان معیاری برای اعتبار مراکز شستشوی فرش استفاده نمود.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در آجودانیه

نحوه کار دستگاه‌های اتوماتیک در قالیشویی گل ابریشم

 • یکی از راه‌های کاهش هزینه و افزایش سرعت قالیشویی در سید خندان استفاده از دستگاه‌های مکانیزه می‌باشد.
 • دستگاه‌های مورد استفاده در گل ابریشم نسبت به دستگاه های قدیمی تر از ایمنی بالاتر و سرعت بیشتری نیز برخوردار هستند.
 • این دستگاه‌های تمام اتوماتیک این قابلیت را دارند که در هر دقیقه شست و شوی یک فرش ۱۲ متری را به طور کامل به اتمام برسانند.
 • دستگاه مکانیزه مجهز به چند فرچه می باشد که به صورت افقی و عمودیدر کنار هم قرار گرفته اند و طول آن‌ها حدود ۴ متر می‌باشد.
 • با حرکت فرش جهت حرکت کردن و فرچه زدن هر فرچه با فرچه پشت سر خود متفاوت می‌باشد.یعنی به گونه ای تعبیه شده که اگر یک فرچه در یک جهت کرد، فرچه بعدی در جهتی دیگر باشد .این عمل باعث می شود که فرش در تمامی جهت‌ها شسته شود .
 • سیستم آب کشی قالیشویی در سید خندان هم به صورت مکانیزه و به طور کامل انجام خواهد شد.

در قالیشویی کل ابریشم از روش‌های مدرن شست و شو به وسیله بهترین دستگاه‌های قالیشویی مکانیزه و تمام اتوماتیک استفاده می شود که این امر باعث افزایش سرعت و بهره وری شست و شوی فرش‌ها شده و همچنین رضایت بیشتر هر روزه مشتریان  درسالیان متمادی را به وجود آورده است.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در ولنجک

قالیشویی در سیدخندان

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709

قالیشویی در سید خندان

 مراحل شستشوی فرش با دستگاه اتوماتیک قالیشویی در سید خندان

 • در مرحله اول شستشو پس از دریافت فرش و صدور فاکتور، فرش‌ها طبق روزی که فاکتور صادر شود، قفسه بندی می‌شوند تا مشخص شود کدام قالی در اولویت شستشو می‌باشد، البته ممکن است همه قالیشویی ها تا این اندازه اصولی رفتار نکنند و قفسه نداشته باشند، ولی فرش‌های هر روز را با روز دیگر از یکدیگر جدا میکنند.
 • در مرحله بعدی فرش‌هایی که زمان شستشوی آن‌ها فرا رسیده است را یک بار پهن می‌کنند تا اگر جایی پارگی یا پوسیدگی دارد وارد دستگاه نشده و جدا شسته شوند.
 • در مرحله سوم با توجه به اینکه دستگاه قالیشویی متفاوت هستند،۲ حالت پیش می آید که یا در یک حوضچه آب و کلر فرش هایتان را چند دقیقه داخل آن نگه می دارند یا دستگاه خودش کلر پاش دارد و در حین شستشو کلر می‌پاشد.
 • در مرحله بعد فرش بعد از شستشو با کف و فرچه از دستگاه بیرون می‌آید و روی زمین پهن خواهد شد تا با دستگاه فرچه ریشه‌هایش شسته شود.
 • در مرحله پنجم نیز قالی ها مجدد لول شده و وارد آبگیر می‌شوند تا در دور بالا آب قالی گرفته شده و در حین خشک کردن فرش زرد نشود.
 • در مرحله ششم فرش را از آبگیر خارج کرده و وارد گرمخانه قالیشویی در سید خندان می‌کنند تا فرش به طور کامل در عرض ۵ ساعت خشک گردد، توجه داشته باشید که بهترین نوع خشک کردن فرش‌ها به صورت طبیعی با آفتاب می‌باشد و البته قبلش حتما باید آگیر خورده باشد.
 • در مرحله آخر نیز قالی ها را از گرمخانه به صورت لول و کاور کشیده خارج نموده و طبق شماره فاکتوری که زیر ریشه فرش منگنه شده است در قفسه مورد نظر قرار خواهند داد تا راننده ها فرش را به مشتری طبق تاریخ تعیین شده تحویل دهد.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در اختیاریه

قالیشویی در سیدخندان

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709

قالیشویی در سید خندان

 بررسی مزایا و معایب شستشوی فرش در قالیشویی‌ها

از مزایای سپردن فرش  و قالی به قالیشویی در سید خندان می‌توان به به حذف دردسر های شستشو ، تمیزتر شسته شدن فرش، سریع تر خشک شدن و موارد ریز و درشت دیگری اشاره نمود که اگر تخصص نداشته باشید و در خانه شستشو را انجام دهید، ممکن است فرش تان آسیب ببیند.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در دیباجی

از معایب سپردن فرش‌ها به قالیشویی هم می‌توان به بدقولی‌های قالیشویی نا معتبر، گاها نرخ بالای شستشو  در مراکزی که زیر نظر اتحادیه نیستند ، پاره کردن یا خراب کردن رنگ فرش اشاره نمود، ولی همه این ها راه حل دارد و تنها با رعایت چند نکته می‌توانید از این مشکلات دوری کرده و فرش تان را به یک قالیشویی خوب بسپارید. توجه کنید که در انتخاب قالیشویی حتما به سابقه مرکز، کد اتحادیه و کد ثبت آن توجه نمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی توانایی پیگیری آن را داشته باشید.

قالیشویی در سیدخندان

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709