قالیشویی در دیباجی

قالیشویی در دیباجی

دیباجی‌ یکی از خیابان‌های شمالی شهر تهران بین قلهک و اختیاریه می‌باشد که توسط بزرگراه صدر به دو  بخش‌ جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود. در قسمت غربی این خیابان، قیطریه و در قسمت شرقی آن خیابان اختیاریه قرار گرفته است. دیباجی‌جنوبی با آب و هوای تقریبا خوب و کوچه‌های آرام از مناطق قدیمی تهران است و در بعضی از خیابان‌ها و کوچه‌های آن بافت بومی نیز دیده می‌شود.

قالیشویی در دیباجی

یکی از دغدغه های همیشگی ما ایرانیان پاکیزگی منزل می‌باشد که شستن فرش و موکت از اصلی ترین بخش های این کار است. برای شست شوی فرش‌ها این مقوله الزامی است که نکات و اصولی رعایت شود تا از آسیب رسیدن به فرش و قالی ارزشمند شما جلوگیری شود.

همچنین امروزه با رونق زندگی آپارتمانی شستشوی فرش در منزل همچون سابق مقدور و راحت نبوده و با بالا رفتن قیمت فرش های نفیس، ابریشمی و دستبافت باید در این حیطه دقت و توجه بیشتری انجام گیرد تا عواقب بدی پس از شستن فرش صورت به دنبال نداشته باشد. از این رو بهتر است فرش‌های خود را به دست افراد متخصص در این کار بسپارید. اگر به دنبال یک قالیشویی در دیباجی می‌باشید، قالیشویی گل ابریشم همان مکانی است که به دنبالش می‌گردید، ما با نیروی متخصص خود به بهترین شکل ممکن خدمات شستشو و تعیرات انواع فرش‌ را انجام می دهیم.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در قلهک

قالیشویی در دیباجی

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709

قالیشویی در دیباجی

 بررسی انواع روش‌ها برای شستشوی فرش

در حال حاضر دو شیوه شناخته شده جهت شستشوی فرش‌ها وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  • اولین روش شستشوی فرش قالیشویی در دیباجی روش سنتی می‌باشد که در این نوع روش نیروی انسانی با استفاده از تجهیزاتی چون فرچه و تی شستشوی قالی را انجام خواهند داد. برای انجام این فرایند در شستن قالی‌ها ابتدا باید فرش ها را به یک محل مناسب و نزدیک به آب منتقل نمود. همچنین برای خشک کردن فرش از نور خورشید استفاده خواهد شد که چنانچه فرش‌های شما به صورت مکرر به روش سنتی و بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی شسته شوند، در نهایت حالت اولیه آن‌ها از بین رفته و دیگر ارزش خود را از دست می‌دهند. از این رو بهتر است ابتدا با کارشناسان مجرب ما در قالیشویی گل ابریشم مشورت کنید تا آن‌ها با در نظر گرفتن موارد ضروری بهترین گزینه برای تمیز کردن فرش را به شما پیشنهاد بدهند.
  • روش دیگر شستشوی فرش و قالی به روش تمام اتوماتیک قالیشویی در دیباجی است که در این روش اکثر مراحل شستشو با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه و تجهیزات پیشرفته انجام می‌‌گیرند، همچنین نیروی انسانی تنها وظیفه کنترل کار دستگاه و نظارت بر فرآیند آن ها را بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در ولنجک

خدمات قالیشویی در دیباجی برای شستن انواع فرش

بهترین شیوه برای جلوگیری از بروز مشکلات مختلف برای فرش‌های نفیس استفاده از خدمات قالیشویی گل ابریشم می‌باشد. یکی از دلایل اصلی برای سپردن فرش‌ها به قالیشویی تا حد زیادی  صرفه جویی در زمان و مصرف آب است. چرا که  قالیشویی‌ها موظف هستند تا شستن فرش را با استاندارها و اصولی که از طرف اتحادیه به آنان ابلاغ می‌گردد، انجام دهند و این مسئله در بهبود کیفیت شستشو تأثیر زیادی دارد.

همچنین لازم است بدانید که قالیشویی در دیباجی خدمات مرتبط دیگری نیز ارائه می‌دهد که شامل مواردی چون: رفوگری، رنگ برداری، ریشه زنی، شیرازه دوزی، رفع سوختگی و ترمیم فرش به صورت تخصصی می‌شود.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در آجودانیه

قالیشویی در دیباجی

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709

قالیشویی در دیباجی

شستشوی فرش در خانه باید به چه شکلی انجام شود؟

امروزه برخی از افراد برای شستشوی فرش در خانه از شوینده‌‌هایی چون شامپو‌فرش استفاده می‌کنند که توصیه شده است شستشوی فرش‌های خود را با  این محصولات انجام ندهید. چرا که پس از استفاده، فرش به صورت کامل ابکشی نشده که منجر به باقی ماندن درصدی از آلاینده‌های شیمیایی بر روی قالی و جذب شدن آن‌ها به فرش شما خواهد شد که با گذشت زمان به آن آسیب می رساند.در واقع شامپو فرش تنها گزینه مناسبی در از بین بردن آلودگی‌های سطحی فرش محسوب می‌شود.

شستشوی فرش در خانه باید در یک مکان وسیع و دسترسی به آب انجام گیرد که در این فرایند نیروی انسانی به مدت ۲ الی ۳ ساعت باید سراسر فرش را با استفاده از تجهیزات مورد نیاز شستشو دهند. توجه داشته باشید که نوع شوینده به کار گرفته شده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما باید یک مایع پاک کننده استاندارد برای شستشوی فرش‌های خود انتخاب نمایید. همچنین در هنگام شستشوی فرش در خانه تنها روش برای خشک کردن آن استفاده از نور خورشید است ک در چنین شرایطی باید قالی را در یک محل مرتفع و نور گیر قرار بدهید.

با توجه به موراد گفته شده بهتر است فرش های با ارزش خود را به قالیشویی در دیباجی بسپارید و با خیال راحت با کاور مخصوص تحویل بگیرید.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در زعفرانیه

شیوه شستشوی فرش در قالیشویی گل ابریشم

شستشوی فرش به صورت تخصصی در کارخانه قالیشویی در دیباجی صورت می‌گیرد که در این مرکز از سیستم های خودکار و نیمه خودکار برای تمیزی فرش ها بهره می‌بریم. مراحل شستن قالی با آنچه در روش های خانگی صورت می‌گیرد بسیار متفاوت می باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 نحوه غبارگیری فرش قالیشویی گل ابریشم

پیش از شستن فرش یا قالی ابتدا گرد و غبار درون تار و پود فرش با دستگاه مخصوص، از بین برده می شود. این سیستم مانند یک جارو برقی قدرتمند بوده و همه گرد و خاک عمیق قالی را کاملا تمیز می‌کند. پس از آن نیز نوبت پاکسازی با مواد شوینده استاندارد و متناسب با جنس فرش می‌باشد.

بیشتر بخوانید : قالیشویی در اختیاریه

قالیشویی در دیباجی

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709

قالیشویی در دیباجی

شستن فرش با مواد شوینده استاندارد قالیشویی در دیباجی

کارشناسان فرش در گل ابریشم با ملاحظه به جنس تار و پود از مواد شوینده مطلوبی برای پاکیزه نمودن و شستن فرش‌ها بهره می‌برند. عملیات مربوط به نظافت و شستن قالی ها به کمک تجهیزات و سیستم های مکانیزه انجام شده و به منظور اینکه هیچ نوع آسیب به فرش وارد نشود یک تیم حرفه ای و متبحر تنظیمات دمای آب، فشار آب، مقدار مواد شوینده فرش را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید : وام سیم کارت

 نحوه آبگیری فرش در قالیشویی گل ابریشم

در پایان کار نیز قالی‌ها شستشو داده شده، درون سیستم خشک کن قرار داده شده و به شیوه اتوماتیک خشک خواهند شد. بهتر است بدانید که فرش‌ها به شکل لول شده در خشک کن قرار داده می‌شوند و با گردش در سرعت بالا به صورت کامل خشک می‌گردند. پس از آن نیز قالی‌ها در گرمخانه مخصوص و سرپوشیده از داربست آویخته شده که به وسیله یک هیتر خشک شوند.

قالیشویی در دیباجی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه شستشوی فرش قالیشویی در دیباجی می‌توانید با ا تماس بگیرید.

شماره تماس قالیشویی گل ابریشم : 1709